Program Odłączenia podczas obozów

Rozwijaj Skrzydła

Odporność, dobre
samopoczucie, szacunek

Program Rozwijaj Skrzydła

Rozwijaj Skrzydła

12 Zielonych
Nawyków

Podczas wypraw wdrażamy 12 Zielonych Nawyków, które w formie zadań, gier, zabaw i ręcznych robótek zwiększą świadomość wpływu plastiku na naszą planetę.

Plastikowe artykuły, których używamy na co dzień, stały się tak integralnymi częściami naszego świata, że ​​nawet myśl o całkowitym odcięciu plastiku od naszego życia może wydawać się zastraszająca. 12 Zielonych Kroków to pomysł na ograniczenie zużycia plastiku! Zachęcamy do lepszego zrozumienia wpływu plastiku na naszą planetę i szukania alternatywnych rozwiązań!

Butelki
Foliówki
Słomki

Wałcz, Spała, Drzonków

Trening pływacki

Wszyscy wiemy, jak relaksujące może być pływanie. Pozwala na przepływ większej ilości tlenu do mięśni i zmusza do regulacji oddechu. Pływanie to także świetny sposób na zmniejszenie stresu. Pływanie pod wodą jest jak przebywanie w innym świecie. Nic dziwnego, że pływanie może dać ci idealną przestrzeń mentalną. Podczas obozów pływackich prowadzimy treningi 2 x dziennie w wodzie plus dwie dodatkowe sesje na wizualizację z omówieniem. Pływak video dostaje na pendrive. To przy obozie np. 10 dniowym będzie 22h w wodzie. Da się dużo zrobić!!

Lekkość
Radość Satysfakcja

Sudety, Bardo

Spływy kajakowe, rafting pontonami

Spływy kajakowe oferują więcej niż świetny sposób na naukę wiosłowania. Partnerstwo i współpraca między młodzieżą uczą znacznie więcej: umiejętności rozwiązywania problemów i wytrwałość to tylko niektóre z cennych lekcji życia. Co więcej, pewność siebie związana z prowadzeniem rufy i dziobu, ukończeniem czasem trudnego spływu i rosnącą przyjaźnią w grupie często przekłada się na wyższą samoocenę długo po zakończeniu obozu.

Sprawność Opanowanie Współpraca

Czocha, Srebrna Góra, Kłodzko

Zamek, Twierdza, Fort

Żywe lekcje historii jako dynamiczne fabuły, grane w terenie i w pełnych klimatu zamku, forcie i twierdzy. To możliwość przeżycia absolutnie wyjątkowej przygody uczestnicząc w kreowanych przez organizatorów wydarzeniach. Mega przeżyciem będzie na pewno nocleg w zamku w pokojach specjalnych, nawiązujących do ważnych dla zamku postaci historycznych czy… literackich. Niektóre z nich oddają klimat warownej siedziby szlacheckiej, inne wzmacniają pasję podróżniczą. Wszystkie zaś pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia.

emocje
przygoda adrenalina

Studzienno

Agroturystyka, jazda konna

To dzięki kontaktowi z naturą poprzez obcowanie z otaczającymi gospodarstwo lasami, oraz obcowanie ze zwierzętami czujemy się zrelaksowani i odprężeni psychicznie. Zwierzęta odwracają naszą uwagę od codzienności, od otaczających zjawisk i bodźców i sprawiają, że odpoczywamy. Obecność zwierząt zwiększa wrażliwość na krzywdę innych, pobudza wyobraźnię, uczy punktualności, oraz poczucia odpowiedzialności. Jazdy konne na miejscu oraz w terenie odbywają się pod okiem przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej I stopnia PTTK oraz instruktora jeździectwa i hipoterapii.

Odpoczynek Nauka Wspomnienia

Studzienno

Biwakowanie, mini Survival

Jak nie doceniać natury podczas biwakowania? Bez telewizji, urządzeń elektronicznych, możemy nauczyć się przyjmować wszystkie widoki i dźwięki natury. Doceniamy jego piękno i cud. Rozbijanie namiotu, rozpalanie ognia, spanie pod gwiazdami, są to wszystkie działania, które po pomyślnym zakończeniu mogą pomóc budować pewność siebie, rozwinąć większą samoocenę i poczucie własnej wartości.

Przetrwanie Przyjaźń
Sukces

Obszar Polski

Turystyka górska

Wejdź w nowe miejsca, odkrywaj nowe szlaki i szukaj nowości. Znajdź szlaki, które oferują coś innego, bez względu na to, czy oznacza to wędrówkę i zwiedzanie miasta duchów, odkrywanie jeziora na dużej wysokości lub wspinanie się po skałach w kształcie wiatru. Nic nie inspiruje do rozmowy tak jak medytacyjny rytm butów na szlaku. Nic nie inspiruje nastolatków do przygody z wędrówkami, jak nieplanowany dzień w nieznanym wcześniej miejscu. Wreszcie te wędrówki pomagają im w tworzeniu portfolio wspólnych doświadczeń, osiągnięć i wspomnień. To są prawdziwe więzi wśród młodzieży.  

Inspiracja Odkrywanie Przygoda

Rozwijaj Skrzydła

Zajęcia sportowe

Podczas obozów pływackich wykorzystujemy obiekty sportowe do realizacji program treningowego na który składają się stretching, spinning, elementy crossfit, technika na lądzie, kajaki, narty wodne, tenis, szermierka oraz trening mentalny. Podczas obozów turystyczno – rekreacyjnych zajęcia sportowe to przede wszystkim kajaki, pontony, jazda konna, pływanie, rozgrywki drużynowe na plaży, na boiskach, w halach. Dzieci i młodzież lubią podchody, dwie flagi, Ligę Piłkarską, bazy, Igrzyska, tory przeszkód, paintball, strzelanie z łuków, turniej w piłkarzyki, gry nocne.

Wyzwanie Współpraca Wysiłek

Rozwijaj Skrzydła

Gry Podwórkowe

Kreatywne i rozwijające zabawy pobudzające wyobraźnię z dawnych lat takie jak państwa, kapsle, kamienie, palant, skakanka ( ta wielka ), zośka i wiele innych. Mamy również w projekcie gry nowsze mniej i bardziej skomplikowane, ale również dające mega frajdę.

Refleks Wyobraźnia
Dużo śmiechu

Pływanie

Wszyscy uczestnicy obozów sportowych pływają swobodnie przynajmniej dwoma stylami.

Do plecaka

Zapraszamy do artykułu w menu Artykuły, nasze rady na pewno pomogą przy pakowaniu.

Odłączenie

Na ten moment odkładamy telefon, rezygnujemy z gier, mediów społecznościowych i innej elektroniki.

Kontakt

Rodzice w każdej ważnej sprawie mają kontakt z trenerami. Cała wyprawa prowadzone jest też online.

Przed wyjazdem

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obozu

Do wyjazdu ważne jest przygotowanie.
Jeśli zrobicie to wcześniej, nie będziecie
zaskoczeni na miejscu.

Rozwijaj Skrzydła

odłączenie & połączenie

Odłączamy na chwilę virtual, aby połączyć siły w realu.
do 0
dni
+ 0
wiek