Komunikacja podczas wyprawy

Informacje dla Rodziców

Komunikacja
podczas wyprawy

Rozwijaj skrzydła

Natura, dobre
antidotum
na gry wideo

Słońce wschodzi ponad górami w jaskrawych odcieniach pomarańczy i błękitu. Zaczynasz wiosłować aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, słyszysz szum rzeki i widzisz dwie sarny w oddali. Ptaki zaczynają ćwierkać głośniej, gdy słońce wschodzi wyżej. Duży ptak leci nad głową. Oddychasz głęboko, czujesz naturę.

W miarę wzrostu technologii, szybszego internetu i budżetów dzisiejsze gry umożliwiają graczom z całego świata dzielenie się cyfrowymi przygodami, które są tak wciągające, pełne niespodzianek, zachwytów i realistycznych żywych stworzeń, że mogą zaspokoić ludzką potrzebę eksploracji. Gry takie jak Fortnite czy Minecraft, to więcej niż miliardy dolarów firm – to cała droga życia.

Musimy pracować, aby znaleźć równowagę między czerpaniem przyjemności z gier wideo a aktywnością fizyczną w (prawdziwym) plenerze, ponieważ podróżowanie offline bez wychodzenia na zewnątrz może mieć swoją cenę.
Światowa Organizacja Zdrowia uwzględniła „ zaburzenie gry ” w swojej Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Zbyt dużo gier może prowadzić do problemów zdrowotnych. New York Institute of Technology odkrył, że gracze, którzy grali od 3 do 10 godzin dziennie, zgłaszali szereg dolegliwości, takich jak zmęczenie oczu i szyi, pleców, nadgarstka i dłoni, a 40% tych graczy nie uczestniczyło w dowolnej formie aktywności fizycznej.

Lekarze od tysiącleci zachęcają swoich pacjentów do wyjścia na zewnątrz. Hipokrates nazwał chodzenie „najlepszym lekarstwem człowieka”. Lekarze z dynastii Han zachęcali do ćwiczeń na świeżym powietrzu, aby zapobiec starzeniu się. Do połowy lat czterdziestych chorzy na gruźlicę byli wysyłani na górskie odosobnienia, aby wziąć udział w „magicznym powietrzu”.

Informacje

Komunikacja z rodzicami podczas wyprawy

Jedno z pytań, jakie rodzice nam zadają: „Czy dzieci będą miały telefony?” Wszyscy zgadzamy się, że dla nastolatków ważniejsze niż kiedykolwiek jest cyfrowe odłączenie i dlatego uczestnicy Obozów Bez Telefonu nie mają dostępu do swoich ekranów podczas wyprawy.

Rozumiemy jednak, że brak kontaktu z dzieckiem przez kilka dni może być trochę niepokojący i dlatego mamy kilka metod komunikowania się z rodzicami, podczas gdy obozowicze są w lesie i świetnie się bawią.

Każdy trener opiekun, wychowawca ma zawsze ze sobą w pełni naładowany telefon komórkowy. Używają swoich telefonów tylko w celach związanych z Obozami Bez Telefonu, takich jak robienie zdjęć i nagrywanie filmów, koordynowanie działań z organizatorami, komunikowanie się z rodzicami, korzystanie z GPS i wysyłanie aktualizacji blogów.

informacje

Połączenia telefoniczne
do domu

W trudnych sytuacjach, obozowicze będą mieli dostęp do telefonów komórkowych trenera podczas wyprawy, aby móc szybko zadzwonić do domu. (Staramy się ograniczyć każde połączenie do około pięciu minut, aby nie zakłócały znacząco programu). Niestety nie zawsze możemy z wyprzedzeniem powiadomić o tym, kiedy połączenia te się pojawią, więc jeśli przegapisz połączenie z dzieckiem, zrobimy co w naszej mocy, aby była możliwość oddzwonienia później.

Jedną z zalet naszego cyfrowo połączonego świata jest to, że rodzice mogą śledzić podróż dziecka za pośrednictwem naszego bloga podróżniczego. Zdjęcia i aktualizacje pisane zarówno przez obozowiczów, jak i trenerów co kilka dni będą przesyłane na stronę obozybeztelefonu.pl/blog

Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców do śledzenia Władców Wody na Facebooku i Instagramie ( @wladcywody ), ponieważ publikujemy codziennie zdjęcia i posty przez całe lato. To świetny sposób, aby śledzić nie tylko podróż dziecka, ale każdą z naszych przygód!

Rozwijaj Skrzydła

odłączenie & połączenie

Odłączamy na chwilę virtual, aby połączyć siły w realu.
do 0
dni
+ 0
wiek